Blog Języków Obcych | Citulingua

Blog Języków Obcych | Citulingua


Strona Główna > Blog Języków Obcych | Citulingua

Jak nauka języka wpływa na mózg

Data: 10 maja 2021 | Autor: admin

Znajomość języków obcych w wielu branżach zwiększa szanse na awans. Oprócz tego tę przydatną umiejętność możemy wykorzystać w życiu prywatnym i podczas podróży. Jest jeszcze jeden plus rozwijania takich umiejętności językowych i wiążę się on ściśle ze sprawnością naszych mózgów.   Nauka angielskiego – jak przyswajanie języków obcych wpływa na mózg? Wiele osób, również tych… czytaj więcej.

Język obcy dla pracowników

Jak zatrzymać pracownika w firmie? – język obcy dla pracowników

Data: 15 września 2020 | Autor: admin

Świetna znajomość języka obcego to istotna karta przetargowa na rynku pracy. Swobodne posługiwanie się językiem angielskim nierzadko pozwala negocjować lepsze warunki w nowej pracy lub zwiększa nasze szanse na awans. Nieco rzadziej mówi się tutaj o perspektywie pracodawcy, a dokładniej o tym, czy możliwość uczestnictwa w finansowanym przez przedsiębiorstwo kursie językowym może skłonić pracownika do… czytaj więcej.

Trzy najbardziej przyszłościowe języki obce – sprawdź czy uczysz się właściwego języka

Data: 30 lipca 2020 | Autor: admin

Trudno spierać się z faktem, że świetna znajomość języka angielskiego zwiększa szansę na dobre zatrudnienie, również za granicą. To prawda, ze w jakimś stopniu, lepszym, bądź gorszym, posługuje się nim prawie każdy. Nie warto jednak bagatelizować tej umiejętności. Upowszechnienie się angielskiego sprawiło, że na pracodawcach coraz mniejsze wrażenie robi średnio zaawansowany poziom znajomości. Oznacza to,… czytaj więcej.

jabłko i książka

Rola koncentracji i uwagi w efektywnej nauce

Data: 10 lutego 2020 | Autor: admin

Rola koncentracji i uwagi w efektywnej nauce Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś długo przygotowywać do ważnego egzaminu, a jednocześnie czuć, że poziom wiedzy nie rośnie proporcjonalnie do przeznaczonego na naukę czasu. To bardzo frustrujące, gdy czujemy upływ godzin, a jednocześnie nie jesteśmy w stanie poczuć, że lepiej orientujemy się w danej tematyce. Taki problem może… czytaj więcej.